Aksu Vital Arı Sütü Bebe Doz (Arı sütü- Polen- Bal eczası)

Marka: Aksu Vital
Stok Miktarı: VAR
Ürün Kodu: akvi52

14,50

Miktar:

Açıklamalar

Aksu Vital Arı Sütü Bebe Doz (Arı sütü- Polen-bal eczası) 
Ürün Açıklaması :

 

   Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır. Arı sütü, işçi arıların ve kraliçe arı adaylarının beslenmesi için petek gözlerinde depolanır ve özel olarak vakumlanarak toplanmaktadır. İşçi arılar sadece üç gün boyunca arı sütüyle beslenmekte, kraliçe arı ise tamamen arı sütüyle beslenmektedir. Sırf bu beslenme farkından dolayı işçi arılar yedi-sekiz hafta yaşadığı halde, kraliçe arı 5-7 yıl ömür sürmektedir.  Arı sütünde % 2.0-6.4 oranında 10 hidroksi delta-2-dekenoik asit (HDA) bulunmaktadır. Arı sütünün içeriğinde kolajen, lesitin, A, C, D ve E vitaminleri ile tüm B vitamini kompleksleri bulunmaktadır, pantotenik asit açısından oldukça zengin bir bileşendir. Bununla beraber, fitosteroller (özellikle beta-sitosterol), enzimler, asetilkolin ve estrodiol ve testosteron gibi hormonlar da içermektedir.

   Polen çiçekli bitkilerin erkek üreme hücresi olup, bal arıları tarafından toplanır.  Arının kendi ana besinidir. Polen, protein (%25-30), karbonhidrat, tüm serbest amino asitler, temel yağ asitleri,  mineral maddeler, B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak C, D, vitaminleri, doğal hormon, enzim, koenzim, pigment, karbonhidrat ve fermentler içermektedir. Arı poleni, karotenoidler, flavonoidler ve fitosteroller açısından zengindir. Bu bileşenlerin oranları arının bal yaptığı bitkisel kaynaklara ve büyüme şartlarına göre değişmekle birlikte, beta-karoten, beta-sitosterol, isohamnetin, kaempferol, likopen, quercetin ve rutin içeriğinin sabit olduğu saptanmıştır.

   Bal, arıların bedeninde çiçek özlerinin konsantre edilmesiyle üretilen aksu vital arı sütü bebe doz doğal bir üründür. Balın içeriğinde, glikoz, fruktoz, A, B-kompleks, C, D, E, K ve beta karoten vitaminleri, mineraller ve enzimler bulunmaktadır. 
 


Nasıl Kullanılır :

   Sabah-akşam birer ölçek yemeklerden 15-20 dakika önce, suyla veya meyve suyu ile  süte karıştırılarak alınabilir. 

 Ürüne ait yorum bulunamadı.

Benzer Ürünler