Cosakondrin MSM 60 Tablet - Eklem ve Kemik Sağlığı

Stok Miktarı: VAR
Ürün Kodu: xa42

58,00

Miktar:

Açıklamalar


Cosakondrin MSM Complex Formula 60 Tablet  - Eklem ve Kemik Sağlığı
  Ürün Açıklaması :


   Tablet içerigindeki Glukozamin, Kondroitin ve MSM sayesinde basta yaşa bağlı degeneratif kemik ve eklem hastaliklari (Osteoartrit) olmak üzere kıkırdak harabiyeti ile seyreden durumlarda;
Kıkırdağın hasar görmesini engellemek ve kıkırdak regenerasyonunu (yeni kıkırdak olusumunu) saglamak. Eklem ağrısını azaltmak ve Eklem hareketlerini kolaylastırmak üzere tavsiye edilir.Eklem yüzeylerini oluşturan kıkırdak dokusu başlıca glukozamino glikanlardan ve sudan oluşur. Kondroitin Sulfat ise bu glukozamino glikanlardan biridir. Eklem kıkırdagının yapısında bulunan glukozamino glikanlarin temel yapıtaşı ise Glukozamindir.

 

   Kıkırdak dokusu içerdigi glikozamino glikanlar sayesinde adeta bir sünger gibi davranır, yüksek oranda su çekerek şiser ve eklemlere binen yükü absorbe eder. Sürtünmeyi en aza indirerek kemik ve eklem yüzeylerinin birbiri üzerinden rahatça kaymasını cosakondrin msm  complex formula sağlar.Günlük yaşam aktiviteleri ve eklem hareketleri ile kıkırdak dokusunda basınca maruz kalma sonucu oluşan hasarlar yeni kıkırdak oluşumu ile giderilir ve eklemler normal fonksiyonlarını devam ettirir. Yaşlanma ile birlikte eklemin iç yüzüne bakan kemik yüzeylerini döşeyen kikirdak dokusu eskisi kadar kendi kendini onarabilme (regenerasyon)  kapasitesini yitirerek basinci emme ve eklem yüzeylerinde kayganlik olusturma özeligini kaybeder. Glucozamin eklem kıkırdağını olusturan glukozamino glikanların başlıca yapıtaşıdır ve yeni kıkırdak oluşumunda görev alir. 
   


   Glukozamin agızdan alındığında baslica eklem kıkırdağında birikerek yeni kıkırdak oluşumunu hızlandırdığı ve kıkırdak yıkımını yavaşlattığı gösterilmiştir. Kondrotin Sulfat'in  kendisi de bir glukozaminoglikandir  ve ağızdan alındığında yeni kıkırdak dokusu oluşumunu arttırdığı, kıkırdak harabiyetini azalttığı ispatlanmiştır. MSM ise doğada bulunan bir sülfür bileşigi olup antioksidan, antienflamatuvar ve analjezik etkili olduğu bilimsel çalismalarla ispatlanmıstır.Bu bileşenler kondroprotektiftir (eklem hasarını önler), kıkırdak regenerasyonunu (onarımını) artırır, antienflamatuvar ve analjezik etkilidir. Bu etkiler sonucu eklem hareketlerini artırır, eklemlerdeki ödemi giderir ve eklem ağrısını giderir.
Önerilen Kullanim Yeri :


Osteoartrit gibi degeneratif kemik ve eklem hastalıklarında ve eklem harabiyeti ile seyreden durumlarda destek olarak kullanilir.
Nasıl Kullanılır :


Doktor tarafindan farkli sekilde kullanımı önerilmediyse günlük doz 1500mg Glukozamin ve 1500mg Kondroitin'in alımını saglayacak 2 tablet seklindedir. Tabletler yemeklerle birlikte sabah bir tablet akşam bir tablet çiğnenmeden bir miktar su ile veya iki tablet tek bir seferde alinabilir.  Osteoartritte en az 3 ay kullanımı önerilir.
Uyarilar/Önlemler:


Ürünün bileşenlerinin kullanımı ile ilişkili bildirilen anlamli bir yan etki bulunmamaktadir. Bileşenlerinden herhangi birisine karsi alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Çocuklarin erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. 
Sonuçlar her tüketici için aynı olmayabilir, bileşenlerinden herhangi birisine karşı alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Beklenmeyen bir yan etki görüldüğünde doktorunuza veya eczacınıza başvurunuz.
Ürün İçeriği :


Glucosamine Hydrochloride         750.00  mg

Chondroitin Sulfate                      740.74  mg

Methylsulfonylmethane (MSM)    124.50  mg

Microcrystalline cellulose, Methyl cellulose, Croscarmellose sodium, Silicon dioxide, 

Magnesium stearate.Kullanmadan önce Kullanım Kilavuzunu dikkatlice okuyunuz


Kullanmakta oldugunuz ilaç var ise, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.
Saklama Koşulları :


25 C'nin altında oda sıcaklığında saklayınız.

 
 


Ürüne ait yorum bulunamadı.

Benzer Ürünler