Telefonla sipariş
(212) 220 22 08
Orjinal eczane
garantisiyle
89 tl üzeri
ücretsiz kargo

« Saç Bakım
Yağlı Saçlar
Kuru Saçlar
Hassas Saçlar
İnce Telli Hacimsiz Saçlar
Kepekli Kuru Saçlar
Kepekli Yağlı Saçlar
Boyalı Saçlar
Permalı Saçlar
Yıpranmış Saçlar
Seboreik Dermatit
Saç Dökülmesini Önleyici
Seyrek Saçı Kapatıcı & Örtücü
Kepek Önleyici Ürünler
Bebek Saç Bakım Şampuanları
Saç Bakım Şampuanları
Saç Bakım Losyonu
Saç Bakım Kremi
Saç Bakım Serumu
Saç Bakım Maskesi
Saç Bakım Yağı
Saç Bakım Sütü
Saç Bakım Kürü
Saç Bakım Köpüğü
Saç Bakım Tonikleri
Saç Bakım Balsamları
Saç Bakım Seti
Saç Boyaları
Saç Banyosu
Renk Yenileyici Ürünler
Saç Şekillendirici & Jöleler
Saç Spreyi
Sabunlar
Saç Güneş Koruyucusu
Folixir
Yeni Ürünler
Sunny Baby 750 Royal Travel Sistem Ana Kucaklı Bebek Arabası - Sarı
Omron HJ-320E Walking Style
Sebamed Anti Hair Loss Şampuan Saç Dökülmesine Karşı 200 ml
Solante Laser-Peel SPF 50+ Sun Care Lotion 150 ml
La Roche Posay Redermic [C] PNM Anti-Aging Bakım 40ml
La Roche Posay Pigmentclar Serum 30ml
Bizden Haberler
18.9.2013
Uriage
18.9.2013
Uriage Depiderm
18.9.2013
Uriage Tolederm
1.8.2013 1
Avene Termal Su
5.6.2013 0
babe
Tüm Haberler
Ana Sayfa Saç Bakım Saç Dökülmesini Önleyici Revigen SR Saç Çırtacı ve Güçlendirici Damla

Revigen SR Saç Çırtacı ve Güçlendirici Damla

Revigen SR Saç Çırtacı ve Güçlendirici Damla

Resmi Büyüt

 
 
İmkansızı İsteyenlere

Revigen

pr462

 
 
Fiyatı:Satış Fiyatı :

44,95 TL

 
İndirimli :
 

Stok Durumu

Stoklarımızda

Bu Üründen Adet
 
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Revigen SR Saç Çırtacı ve Güçlendirici Damla 30 ml

Revigen SR damla, ağız yolundan doğrudan ya da bir içecek içerisine karıştırılarak alınan bir saç besinidir. Saçların sağlıklı büyümesine ve büyüme fazlarını devam ettirmelerine yardımcı olacak şekilde Sereno repens ve bitkisel steroller ile formüle edilmiştir. Revigen SR, Sağlık Bakanlığı tarafından ara ürün olarak değerlendirilmiş ve 06.03.2008 tarih ve 2008/16 no ile üretimine izin verilmiştir. Erkek tipi saç dökülmesi (Androgenetik alopoesi) olarak isimlendirilen saç kayıplarında, dehidrotestesteron (DHT) testosteron isimli hormonun, 5 alfa redüktaz enzimi ile etkileşmesi sonucu ortaya çıkan ve saç köklerinde saçı içinde barındıran kök yapılarının küçülmesine yol açan bir maddedir. Revigen SR damla içinde yer alan; Serenoae repentis liposterolik ekstresi ve β - sitosterol saç dökülmesinden asıl sorumlu olduğu düşünülen 5 alfa redüktaz enzim aktivitesini yavaşlatarak saç köklerinde hasar oluşturan DHT yapımının azalmasına yol açar. Böylece saç kökünü DHT’nun potansiyel zararlı etkilerinden korunmasını sağlayabilir. 5 alfa redüktaz enziminin Tip I ve Tip II olarak isimlendirilen 2 izoformu vardır. Bu iki izoforma saçlı deride bir arada rastlanılabilmektedir ve bu enzim erkek tipi saç dökülmesi olarak isimlendirilen saç dökülmesinden sorumludur. Testesteronun 5 alfa redüktaz enzimi ile DHT yıkılması sonucu saç köklerinde anajen faz kesintiye uğramakta ve saç köklerinde minyatürizasyon olarak isimlendirilen gerileme, küçülme ortaya çıkar. Ortaya çıkan DHT bu etkilerini saç köklerinde yer alan spesifik reseptörüne bağlanarak oluşturur. Bu nedenle DHT yapımının azaltılması saç folikülünü DHT’nun etkilerinden koruyarak saç büyümesine yardımcı olur.
Revigen SR damla içerisinde Serenoae repentis liposterolik ekstresi ve β-sitosterol 5 alfa Redüktaz enzim inhibisyonu yaparak etkilerini gösterir. Bu iki madde, enzim inhbisyonu etkilerini potansiyelize edebilmek için, bir arada kullanılmıştır.

Saç dökülmesi erkeklerde ve kadınlarda farklı nedenler ile ortaya çıkabilmektedir.
Erkeklerde genç erişkin dönemde androjenik aktiviteye bağlı saç dökülmeleri sıklıkla görülür. Bu durum erkek tipi saç dökülmesi olarak isimlendirilir ve genellikle genç erişkin dönemde saçlarda azalma ve alın bölgesi saç kayıpları ve daha sonra tepe bölgesi açılması ile devam eder. İleri yaşlarda da erkeklerde erkek tipi saç dökülmesine rastlanabilmektedir. Kadınlarda yaşın ilerlemesi ve menopozla birlikte saçlarda dökülme görülebilir.
Kadınlarda menopoz ve yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan hormonal değişiklikler erkek tipi saç dökülmesine yol açar ve yaş ilerledikçe kadınların yaklaşık % 40’ında erkek tipi saç dökülmesi rastlanabilmektedir.
Revigen SR damla, saç gelişimine, büyümesine ve saç köklerinin beslenmesine yardımcı olmak amacı ile fitofarmasötik bileşikler ile hazırlanmış bir saç ürünüdür. Saç dökülmesinin azaltılmasında saç köklerinin beslenmesini arttırarak tedaviye yardımcıdır.
Aşağıda yer alan durumlarda saç dökülmesinin önlenmesi ile bu faktörlerin ortadan kaldırılması ve aşağıda yer alan tedaviler sırasında Revigen SR damlanın kullanılması saç kayıplarının önlenmesine karşı tedavi cevabının arttırılmasına yardımcı olur.

    * Hormonal faktörler,
    * Saç köklerinin beslenmesini bozan faktörler,
    * Anagen fazı kesintiye uğratan faktörler,
    * Stres,
    * Ortam ve mevsim değişiklikleri,
    * Yetersiz beslenme,
    * Vejetaryen diyet uygulaması,
    * Demir eksikliği,
    * Kronik hastalıklar,
    * Saçlı deri enfeksiyonları,
    * Kemoterapötik ajanların kullanımı

Her 1 mL Revigen SR damla içerisinde; 200 mg Serenoae repentis lipostrerolik ekstresi ve 18 mg β – sitosterol bulunur. Saç kökünün beslenmesine yardımcıdır.

Uygulama :
Günde 2 defa 1/2 ml veya 10 damla kullanılmalıdır. Sıcak veya soğuk bir içecek içerisinde de damlatılarak kullanılabilir. Yoğun saç dökülmesi dönemlerinde günde 2 defa sabah akşam 1 ml (2x10 damla) kullanılabilir. Kullanmadan önce çalkalanmalıdır.

SERENO REPENS NEDİR?


Sereneo Repens / Saw Palmetto Serenoae repentis, diğer ismiyle saw palmetto (cüce palmiye) bitkisinin anayurdu Kuzey Amerika’dır ve adını 19. yüzyılda yaşamış olan Amerikalı bitki bilimci Sereno Watson'dan almıştır. Küçük bir testereyi andıran yaprakları nedeniyle “testere” anlamına gelen “saw” kelimesinden yola çıkılarak Saw Palmetto diye de adlandırılır. Türkiye'de yetişmeyen bu palmiye türü, kuraklığa, rüzgâr ve don olaylarına karşı oldukça dayanıklıdır. Uzun süren donlardan sonra toprak üstü kesimlerini yitirse bile, havalar ısındığında toprak altı gövdesinden yeni yaprakları biter. Serenoa palmiyesinin meyveleri, yüzyıllarca önce Kuzey Amerika'da yaşamış Maya uygarlığı tarafından besin ve ilaç olarak kullanılmıştır. Bu mucizevi bitkinin tıbbi etkilerinden en önemlisi erkek tipi saç dökülmesi tedavisindeki olağanüstü başarısıdır. Serenoae repentis bitkisinin gövdesi genellikle toprak altındadır. Ender olarak toprak üstü gövdesi görülür. Topraktan çıkıp 1 m'ye kadar uzayabilen yelpaze biçimli yaprakları, derin bölümlü, yeşil ya da mavi-yeşil renkte ve üzerleri mumsu görünüştedir. Çiçek sapları da topraktan çıkar, beyaz çiçekleri sonbahara doğru olgunlaşarak koyu mavi-siyah renkli, yuvarlak ya da elips biçimli meyvelere dönüşür. Bu meyveler olgunlaştıktan sonra kurutulur, preslenerek yağı çıkartılır ve posası atılır. Daha sonra özel ayırma yöntemleriyle saç dökülmesi tedavisine yardımcı olarak kullanılan serbest yağ asitleri saf bir şekilde elde edilir.

Yüzyıllardır olağanüstü tedavi etkileri bilinen ve kullanılan Serenoae Repentis ekstresi, saç dökülmesi tedavisine yardımcı serbest yağ asitlerini içerir. Revigen SR damla’nın her 1ml’sinde (20 damla) 200 mg serenoae repentis liposterolik ekstresi ve birlikte kullanıldığında serenoae repentis’in etkilerini arttıran 18 mg β–sitosterol bulunmaktadır.

Hem Kadınlar Hem Erkekler Tarafından Kullanılabilir.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Ara Ürün olarak değerlendirilmiştir.
İzin Tarihi : 06/03/2008 İzin No:2008/16
Saç Dökülmesi, saç dökülmesine bitkisel çözüm, ahmet maranki saç dökülmesi, saç dökülmesine çözüm, saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesini önlemek, saç dökülmesi nedenleri, saç bakımı, kadınlarda saç dökülmesi, Saç Dökülmesi ile ilgili aramalardır. Bu konularda bilgi almak için uzmanımıza danışabilirsiniz.

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
 
Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı!
Tümünü Seç/Kaldır Ürün Adı Fiyat Sepet Stok
  Revigen Şampuan 300 ml 33,00 TL  Sepete At Stoklarımızda
Google+