Telefonla sipariş
(212) 220 22 08
Orjinal eczane
garantisiyle
89 tl üzeri
ücretsiz kargo

« Saç Bakım
Yağlı Saçlar
Kuru Saçlar
Hassas Saçlar
İnce Telli Hacimsiz Saçlar
Kepekli Kuru Saçlar
Kepekli Yağlı Saçlar
Boyalı Saçlar
Permalı Saçlar
Yıpranmış Saçlar
Seboreik Dermatit
Saç Dökülmesini Önleyici
Seyrek Saçı Kapatıcı & Örtücü
Kepek Önleyici Ürünler
Bebek Saç Bakım Şampuanları
Saç Bakım Şampuanları
Saç Bakım Losyonu
Saç Bakım Kremi
Saç Bakım Serumu
Saç Bakım Maskesi
Saç Bakım Yağı
Saç Bakım Sütü
Saç Bakım Kürü
Saç Bakım Köpüğü
Saç Bakım Tonikleri
Saç Bakım Balsamları
Saç Bakım Seti
Saç Boyaları
Saç Banyosu
Renk Yenileyici Ürünler
Saç Şekillendirici & Jöleler
Saç Spreyi
Sabunlar
Saç Güneş Koruyucusu
Folixir
Yeni Ürünler
Sunny Baby 750 Royal Travel Sistem Ana Kucaklı Bebek Arabası - Sarı
Omron HJ-320E Walking Style
Sebamed Anti Hair Loss Şampuan Saç Dökülmesine Karşı 200 ml
Solante Laser-Peel SPF 50+ Sun Care Lotion 150 ml
La Roche Posay Redermic [C] PNM Anti-Aging Bakım 40ml
La Roche Posay Pigmentclar Serum 30ml
Bizden Haberler
18.9.2013
Uriage
18.9.2013
Uriage Depiderm
18.9.2013
Uriage Tolederm
1.8.2013 1
Avene Termal Su
5.6.2013 0
babe
Tüm Haberler
Ana Sayfa Saç Bakım Saç Dökülmesini Önleyici Renokin Şampuan 150 ml

Renokin Şampuan 150 ml

Renokin Şampuan 150 ml

Resmi Büyüt
% 5
 
 
SAÇ KAYBINDA DEVRİMSEL ETKİ MEKANİZMASI!

Renokin

Renokin Şampuan-01

 
 
Fiyatı:Satış Fiyatı :

60,00 TL

 
İndirimli :İndirimli Fiyatı :

İndirimli Ürün (%5,00)

57,00 TL

 

Stok Durumu

Tükendi  Stoğa Girdiğinde Haber Ver.

 
 
 • Ürün Bilgisi
 • Taksit Seç..
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Önerileriniz

Ürün Detayları

Renokin Şampuan 150 ml - Yeni Saç Gelişimini Destekler...

Yeni Saç Gelişimini Destekler...

Ürün Özellikleri :

Saçı ve saç derisini temizlerken, RENOKIN Saç Solüsyonunun formülündeki aktif maddelerin deriye geçişini hızlandırır.
Bayanların ve erkeklerin kullanımına uygundur.

Kullanım Şekli :
Günlük olarak kullanılır. Saçı ve saç derisini temizlerken, RENOKIN Saç Solüsyonu'nun formülündeki aktif maddelerin deriye geçişini hızlandırır.
Günlük bir şampuan olarak kullanılabilir.150 ml.

Renokin İçerikleri

Renokin ürünlerinde biyomimetik peptidlerin yanısıra ayrıca saça ve cilde destek olabilen vitamin ve bitkisel ekstreler yer almaktadır. Vitaminler yine saç gelişiminde etkindirler. Bitkisel ekstreler ise saç dökülmesini yavaşlatıcı maddelerden seçilmiştir.
 


 
Renokin Saç Solüsyonu Renokin Şampuan
 
Renokin Saç Kremi
 
Biomimetik Peptidler
(Büyüme Faktörleri)
-CD-NOKKIN
-CG-KERAMIN2
CG-WINT

 
-CD-NOKKIN
-CG-KERAMIN2
-CG-WINT
-CG-PROHAIRIN-84

 
-CD-NOKKIN
-CG-KERAMIN2
-CG-WINT
Vitaminler
Saç köklerinin beslenmesini artırırlar
-RENITIL PALMITAT
-BIOTIN

 
-HIDRLIZE KERATIN
-PANTHENOL
-NIASINAMID
-BIOTIN

 
-HIDROLIZE KERATIN
-SALISILIK ASİT
-PANTHENOL
-VİTAMİN E
-NIASINAMID
-BIOTIN

 
Bitkisel Ekstreler
Saçın ve saç derisinin sağlıklı ve canlı kalmasına yardımcı olurlar. Saçın dökülmesine neden olan etmenlerin azaltılmasında yardımcı rol oynarlar.
-SERONOA SERRULATA EXTRACT
-POLYGALA TENUIFOLIA ROOT EXTRACT
-PORTULACA OLERACEA EXTRACT
-GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT
-THUJA ORIENTALIS EXTRACT

 
-THUJA ORIENTALIS EXTRACT
-POLYGALA TENUIFOLIA ROOT EXTRACT
-POLYGONUM MULTIFLORUM ROOT EXTRACT
-HYDROXYPROPYLRIMONIUM HYDROLYZED SILK
-MENTHOL

 
-THUJA ORIENTALIS EXTRACT
-POLYGALA TENUIFOLIA ROOT EXTRACT
-POLYGONUM MULTIFLORUM ROOT EXTRACT
-HYDROXYPROPYLRIMONIUM HYDROLYZED SILK
-CAPSICIM FRUTESCENS FRUIT EXTRACT
-MENTHOL

 
 
 

 

 

Biomimetik peptidler, tıpkı Büyüme Faktörleri gibi görev yapan ve ciltte olumlu değişimlere yol açan, fakat stabiliteleri çok daha uzun moleküllerdir

Saç Dökülmesi ve Renokin Büyüme Faktörleri 

Büyüme Faktörü (Growth Factor) Nedir? Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Büyüme faktörleri cildimizdeki bazı özel görevlerin gerçekleştirilebilmesi için kullanılan bir mesaj taşıyıcı maddeler olarak düşünülebilir. Büyüme faktörleri özellikle hücrelere beyin tarafından yapmaları gereken emirleri ileten özel maddelerdir. Her bir büyüme faktörü farklı mesaj taşımak ile beraber, ilgili olduğu hücrenin çeperindeki kendisine özel olan alıcıya (reseptöre) bağlanarak görevini yerine getirir. Resptöre yalnızca kendisine ait olan büyüme faktörü bağlanabileceğinden, hücreye mesaj taşıyan çok çeşitli büyüme faktörleri bulunur. Reseptöre bağlanan büyüme faktörünün getirmiş olduğu özgün mesaja bağlı olarak hücre içinde bir takım reaksiyonlar başlar. Ve sonuçta hücre, beynin vermiş olduğu emri yerine getirir.

Büyüme faktörlerinin en etkin ve kompleks görevlerde, vücut tarafından hatasız biçimde kullanılması mümkün olmaktadır. Bunlardan en karmaşık ve mükemmel olanlarından biri yara iyileşme sürecinde büyüme faktörlerinin kullanılmasıdır. Vücudumuzda herhangi bölgenin zarar görmesinin ardından vücudun bağışıklık sistemi büyük bir hızla devreye girer. Beyinden gelen komutlardan birisi de derideki yara bölgesinde büyüme faktörlerinin deri hücrelerine mesaj taşıyacak şekilde gönderilmesi ile ortaya çıkar. Bir çok farklı büyüme faktörü farklı türde hücrelere mesaj taşıyarak yaranın en hızlı biçimde ve iz bırakmayacak biçimde tamirine yardımcı olur.

Büyüme faktörleri sıklık ile Büyüme Hormonu ile karıştırılmakta olup arada herhangi bağlantı yoktur.

Biyomimetik Peptid Nedir? Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Renokin'in formülünde yer alan biyomimetik peptidler de tıpkı büyüme faktörleri gibi saç ile ilgili yapılara özel mesajlar taşıyarak çalışmaktadır. Bu biyomimetik peptidler de hücrelere özel mesajlar taşıyarak saç dökülmesini engelleyerek saç gelişimini sağlamaktadırlar. Biyomimetik peptidler, büyüme faktörlerine çok benzemek ile beraber kozmetik alanda kullanıma daha uygun, stabilitesi yüksek olan maddelerdir.

Renokin Biyomimetik Peptidleri

CG-NOKKIN

Vücudumuzdaki Noggin adlı peptid ile aynı yapıya sahiptir. Noggin özellikle BMP4 ile döngüsel olarak baskın hale gelerek saçın doğal anagen-telogen saç döngüsünü düzenler. Noggin, telogen fazın kısalarak, saçların anogen faza hızlı geçişini sağlayabilir.

CG-NOKKIN, saç dökülmesi ana faktörleri olan BMP4 ve DKK-1'i baskılayan ana faktörlerdir. Saç dökülmesi engellenmesinde önemli rol oynar. Kullanılan doza bağlı olarak BMP4 ve DKK-1'in etkilerini azaltabilir.

Vücudumuzda ve özellikle embriyonik dönemde (anne rahmindeki gelişme süreci) Noggin adlı protein yapı birçok organ ve dokunun gelişimi için hücrelere gereken sinyali sağlayan maddedir. Noggin, anne rahminde gelişen ve doğumdan sonra sayısı dökülme haricinde değişmeyen saç folükülerinin üretimini tetikleyen maddelerden biridir. Saç plakodlarının ve saç foliküllerinin gelişiminden sorumludur.

 

 Aynı şekilde saç dökülmesi döneminden sonraki dönemde de yeni saç gelişimine yardımcı olduğu klinik yayınlarda yer almaktadır.
 

CG-NOKKIN, saça rengini veren melanin pigmentlerini üreten melanositleri koruyarak, saç beyazlamasının önlenmesine de yardımcıdır.
Referanslar: 2 Noggin is mesenchymally derived stimulator of hair-follicle induction, Nature Cell Biology Vol 1 July 1999.

CG-KERAMIN 2 

Güçlü bir DKK-1 baskılayıcıdır. DHT'nin neden olduğu DKK-1 miktarını azaltır.

 

Saç dökülmesi engellenerek saç oluşumunda rol oynayan keratinositlerin çoğalmasını ve korunmasını sağlar. Bu sayede saç kalınlığı  artar, minyatürize saçların normale dönüşüne yardımcı olur ve saç dökülmesi engellendiği gibi yeni saç oluşumu sağlanır..

CG-WINT
 

Saçın gelişiminde rol oynayan keratinositlerin artışında rol oynar. Böylece saçın hacmi ve gücü arttırılmış olurken saç dökülmesi engellenir.
 

WNT, saçın gelişiminde önemli rol oynayan ß-Catenin adlı maddenin üretiminden sorumludur. WNT ile aynı yapıdaki CG-WINT, ß-Catenin'in artışına ve saçların gelişimine yardımcı olarak saç dökülmesi engellenir.
 

CG-PROHAIRIN ß4
 

Saçın gelişiminde rol oynayan keratinositlerin artışına yardımcıdır. Saçın uzamasını ve hacminin gelişimini sağlarken saç dökülmesi engellenir.

Renokin'i Kimler Kullanabilir ?

 • Kadın ve erkeklerde alopeside (non-skar tipi alopesilerde),
 • Aşırı saç dökülmesinde,
 • Saç incelmesi ve hacim kaybı ile başlayan açılmalarda,
 • Saç beyazlamasının önlenmesi ve yavaşlatılmasında

  Saç Dermaterapisi Nedir ?

  Dermaterapi, Dermaheal'ın büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren topikal ürünlerinin Dermaroller adı verilen bir alet ile cilde uygulanması işlemdir.

  Dermaroller (www.dermaroller.com.tr) üzerinde 192 adet 0,2mm veya 0,5 mm iğneler olan bir tibbi alettir (medical device-CE). Dermaroller cilde uygulandığında silindirik tamburun iğneler cilt üzerinde mikrokanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak yanda görüldüğü gibi 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2'de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır. Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır. Bir başka açıdan bakılır ise 20 dakika boyunca deri altına açık olan 1000'lerce kapı elde edilmiş olur. 

  Dermaterapi işte bu mikrokapıların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru Dermaheal'in büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstreli ürünlerinin gönderilmesi işlemidir. Enjeksiyondan farklı olarak derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur. 
   

  Dermaroller ile yapılan çalışmalarda kozmetik bir ürünün, Dermaroller'ın açtığı mikrokapılardan gönderildiklerinde normal bir uygulamaya göre 200 kat daha fazla cilde geçiş sağladıkları gözlenmiştir . Dermaterapi yöntemi ile kozmetik formüller cilde çok daha fazla nüfuz etmekte ve daha homojen bir şekilde deriye etki göstermektedir.

  Saç için en çok uygulanan yöntemlerden biri saç mezoterapisi olmak ile beraber hastalar için genellikle ağrılı ve uygulanması sıkıntılı bir yöntemdir. Saç derisinin inceliği ve hemen altında kafatası olması nedeni ile deriye yapılacak enjeksiyonlar acıya neden olabilir. Saç dermaterapisinin en önemli 3 avantajı ise;
   

  1. Dermaroller'ın 1 cm2'de oluşturduğu 250-300 mikrokanaldan topikal büyüme faktörü içeren ürünleri uygulamak ile deride çok daha homojen etki sağlanmış olmaktadır,

  2. Saç köklerine daha yüksek miktarda ulaşan büyüme faktörü ve biyomimetik peptidler sayesinde saçların uzaması ve beslenmesi artmaktadır.
   

  3. Dermaroller'ın üzerindeki son derece kısa (0,2 mm veya 0,5 mm) ve ince iğneler ile uygulamalar konfor ile yapılabilmektedir. Arzu edilir ise lokal ansetezi ile konforu artırmak mümkün olmaktadır.

  Sa. dermaterapisinde kullanılan ürünlerin temel içeriğinde büyüme faktörleri ve biyomimetik peptidler yer almaktadır. Bu maddeler özellikle saç hücrelerinin (keratinositlerin) artışına yardımcı olarak saçın hacminin artmasına ve saçın uzamasına yardımcı olmaktadır. Bunun ötesinde saçın kan yolu ile beslenmesini daha da artırarak saç gelişimine yardımcı olmaktadır. Saç dermaterapisi hekimler tarafından uygulanmakta olan bir yöntemdir. Saç dermaterapisi için kullanılan profesyonel Dermaheal ürünleri incelemek için tıklayınız: http://www.dermaheal.com.tr/profesyonel-urunler/sac-urunleri

  Renokin, saç dermaterapisi veya saç mezoterapisi uygulanırken, seans aralarında günlük olarak kullanıldığında mükemmel kombinasyonu sağlar.

  Saç Dökülmesi

  DHT -> alopesi - saç kaybı BMP4 -> DKK-1 Stimulasyonunun Artışı1

  Saç dökülmesi probleminde etkin olduğu düşünülen en önemli mekanizma, - özellikle erkek tipi saç dökülmesi -, testosteron adlı hormonun 5alfa-redüktaz adı verilen enzimin de katkısı ile DHT'ye dönüşmesi olduğu uzun süredir bilinmektedir. Ancak son dönemlerdeki klinik araştırmalarda bu mekanizmanın daha ileri adımları da keşfedilmiştir.  Renokin içindeki etken maddeler DHT'nin ilerleyen adımlarda oluşturduğu maddeler üzerinde etki göstererek saç dökülmesi problemine son verir.

  DHT'nin deride artmasının ardından BMP4 (bone morphogenic protein 4) adında bir maddenin artışı tespit edilmiştir. BMP4 ise ilerleyen adımlarda DKK-1 (Dickkopf-1) adı verilen bir maddenin üretiminden sorumludur. Bu iki madde özellikle saç dökülmesi problemine neden olduğu gibi ayrıca saçın kendisini yenileme ve yeniden büyüme sürecini baskılamaktadır. Sonuç olarak hem dökülen saç hem de normal hızında büyüme gösteremeyen saç bir süre sonra minyatürize (saçın giderek incelmesi) olarak dökülmektedir. anagen - bmp4

  Grafikte de görülebileceği gibi DKK-1 saç dökülmesinin sorumlusu olduğu gibi ayrıca saç büyümesinin de baskılayıcısı konumundadır.

  Sağdaki fare resimlerine bakıldığında fark edilebileceği gibi normal bir saç döngüsüne (anagen) sahip olan farelere BMP4 adlı madde verildiğinde saçların giderek inceldiği ve yok olduğu saç dökülmesi probleminin oluştuğu gözlemlenmektedir.

  DKK-1 Nedeni İle WNT -> β-Catenin Azalması2

  Yetişkinlikte vücudumuzda, özellikle anne karnındaki insanın gelişimi sırasında WNT adlı bir madde önemli görev yapmaktadır. WNT'nin üretimine neden olduğu β-Catenin adlı bir madde saç büyümesinde en önemli faktörlerdendir. β-Catenin saçın normal döngüsü içindeki telogen fazda saç tümseğindeki üretken (kök) hücrelerin, kıl folikülünün tabanına (Dermal Papila) inerek saç üretici keratin hücrelerini oluşturmalarını sağlamaktır. Yeni keratin hücreler ise yeniden bir saç folükülü oluşturarak saçın sağlıklı döngüne devam edebilmesini sağlamaktadır.

  Ancak WNT'nin yine DKK-1 nedeni ile baskılanması saç büyüme fazını kısaltır. Saçın incelmesine neden olur. Bu sürecin devam etmesi halinde ise saç giderek incelir ve geri dönemeyecek biçimde tamamen yok olabilir. Ancak son dönemdeki klinik araştırmalarda elde edilen en önemli bulgulardan birisi ise yok olan folükülde saç tümseğinde yer alan kök hücrenin deri içinde uyum sağlayarak yaşamına devam etmesidir. Bu durum yeni saç foliküllerinin gelişiminin mümkün olabileceği konsunda ümit vaat etmektedir.
   

Saç Dökülmesi, saç dökülmesine bitkisel çözüm, ahmet maranki saç dökülmesi, saç dökülmesine çözüm, saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesini önlemek, saç dökülmesi nedenleri, saç bakımı, kadınlarda saç dökülmesi, Saç Dökülmesi ile ilgili aramalardır. Bu konularda bilgi almak için uzmanımıza danışabilirsiniz.

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
 
Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı!
Tümünü Seç/Kaldır Ürün Adı Fiyat Sepet Stok
  Bebedor Damaklı Silikon Emzik 5,90 TL  Sepete At Stoklarımızda
  Renokin Saç Solüsyonu 60 ml İndirimli Ürün 199,50 TL Tükendi, Lütfen Telefon İle Teyit Ediniz
  Renokin Saç Kremi 110 ml İndirimli Ürün 57,00 TL  Sepete At
Google+