Telefonla sipariş
(212) 220 22 08
Orjinal eczane
garantisiyle
89 tl üzeri
ücretsiz kargo

« Nebulizatör
Yeni Ürünler
Sunny Baby 750 Royal Travel Sistem Ana Kucaklı Bebek Arabası - Sarı
Omron HJ-320E Walking Style
Sebamed Anti Hair Loss Şampuan Saç Dökülmesine Karşı 200 ml
Solante Laser-Peel SPF 50+ Sun Care Lotion 150 ml
La Roche Posay Redermic [C] PNM Anti-Aging Bakım 40ml
La Roche Posay Pigmentclar Serum 30ml
Bizden Haberler
18.9.2013
Uriage
18.9.2013
Uriage Depiderm
18.9.2013
Uriage Tolederm
1.8.2013 1
Avene Termal Su
5.6.2013 0
babe
Tüm Haberler
Ana Sayfa Nebulizatör Plusmed Breath&Go Jet Nebulizatör

Plusmed Breath&Go Jet Nebulizatör

Plusmed Breath&Go Jet Nebulizatör

Resmi Büyüt

 
 
Kullanımı ve temizlemesi kolay taşınabilir Nebulizatör.

Plus Med

PM-JET-BNG

 
 
Fiyatı:
 
İndirimli :
 

Stok Durumu

Tükendi, Lütfen Telefon İle Teyit Ediniz  Stoğa Girdiğinde Haber Ver.

 
 
  • Ürün Bilgisi
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Plusmed Breath&Go Jet Nebulizatör 


Nebulizatör nedir? Ne için kullanılır?

 

   Nebulizatör elektrik yardımıyla çalışan bir cihazdır. Sıvı ilaçları buhar haline getirerek doğrudan akciğerlerle solunabilmesini sağlayan bir makinadır. Astım hastaları yüz maskesi ya da ağızlık kullanarak bu cihazı kullanabilirler. 

 

 Nasıl Kullanılır?
 

   - Ellerinizi sabunlu su ile yıkayın.
 

   - Makineyi hazırlayın: Makineyi sağlam sert bir zemine yerleştirin. Hava filtresinin temiz olup olmadığını kontrol edin. Eğer kirliyse soğuk suyla yıkayıp kurumaya bırakın. Ardından makineyi takın. 
 

   - İlaçları hazırlayın: ilaçlar karışmış ise, nebulizatörü açıp ilaçları ilaç haznesine koyun. İlaçları karıştırmanız gerekiyorsa, bir şırınga ya da damla şişesi yardımı ile doğru miktarda haznenin içine koyun.
 

   - Gerektiğinde tuzlu su kullanın: İlaç haznesine tuzlu su eklemeniz gerekebilir. Bu durumda eczanenizden steril fizyolojik tuz alın. Ev yapımı tuz kullanmayın.
 

   - İlaç haznesini nebulizatöre bağlayın.
 

   . Yetişkinler ve büyük çocuklar için: Ağızlığı ağzınıza yerleştirin ve tüm ilaç bitene kadar yavaş yavaş nefes verin.
 

   . Bebekler ve küçük çocuklar için: Ağızlığı çocuğunuzun yüzüne takın. tedavi sırasında çocuğunuzun dikkatini çekmeniz gerekebilir.
 

   - Tedaviye başlayın: İlacın buhar haznesine dönüşmesi için makineyi açın, hazneyi dik konuma getirin. Tedavinin sonuna doğru kabın iki tarafına dokunmanız gerekebilir. Bu ilacın tamamını soluyabilmenize yardımcı olur. Bu tedavi 8-10 dakika sürer ve sağlığınız için gayet faydalıdır. İlaç bittiğinde yani tedavi sona erdiğinde makina gürültülü bir püskürtme yapabilir.

 

Nebulizatörün Yararları:
 

    Nebulizatörler her yaşta herkes tarafından kullanılabilir. Birden fazla ilaç karıştırılabileceği gibi, hepsi birlikte de verilebilir. Yüksek dozlu ilaçlar kullanılabilir. İlaç normal nefes alır gibi akciğerlere iletilir. Özel nefes alma tekniklerine gerek yoktur.
 


Plusmed Jet Nebulizatör Breath&Go Buhar Makinası

 

Nebulizatör ile ilgili nelere dikkat edilmelidir?
 

  . Her kullanımdan sonra temizleyin: Bulaşık deterjanı, sabun ve sıcak su ile ilaç haznesi, ağızlık ve maskeyi yıkayın. Fazla suyu silkeleyin ve her parçayı kurumaya bırakın. Tüp ve makineye ilaç ya da mukus yapışmış ise çıkarmaya dikkat edin. 
 

  . En az haftada 3 kez dezenfekte edin: Nebulizatör parçalarını sirkeli suda ya da dezenfektan solüsyonda bekletin. Normal temizlikte olduğu gibi parçaları iyice yıkadıktan sonra yine kurumaya bırakın.

 

Çocuğum için Nebulizatör kullanırken ile ilgili nelere dikkat etmeliyim?
 

   İlacın ciğerlerinize tamamen ulaşması için maske çocuğunuzun yüzüne rahat bir şekilde uymalıdır. Tedavi sırasında çocuğunuz ağlıyor ya da maskeden rahatsızlık duyuyorsa ilacı düzgün şekilde alamayabilir. Çocuğunuzun ağzı ve burnunun yanında tüp ya da ağızlık tutmayın. Bu şekilde ilaç onun ciğerlerine gitmeyecektir. Buhar halindeki ilacı yavaşça içine çekmek ilacın solunum yollarına ulaşması için en iyi yoldur. Tedavi sırasında çocuğunuzu sessizce oynamasına teşvik edin.

  

Plusmed Breath&Go Jet Nebulizatör 


Ürün Özellikleri :

 

   • Kompakt ve taşınabilir
 

   • Kullanımı ve temizlemesi kolay
 

   • Ortalama nebulize oranı: 0,2 ml/ dk
 

   • Partikül ebatı: 0,5-10 Чm
 

   • İlaç ampül kapasitesi: 13ml
 

   • Gürültü düzeyi: 60 dB
 

   • Şarj edilebilir batarya
 

   • Ağırlık (Batarya ile birlikte): 678 gr
 

   • Aksesuarlar: Ağızlık, yetişkin maskesi, çocuk maskesi, ilaç haznesi, hava filtresi
 

Nebulizatör

Nebulizatör nedir? Ne için kullanılır?
Nebulizatör elektrik yardımıyla çalışan bir cihazdır. Sıvı ilaçları buhar haline getirerek doğrudan akciğerlerle solunabilmesini sağlayan bir makinadır. Nebulizatörlerde kullanılan ilaçların tıbbi ismi bronkodilatatör ilaçlardır. Bronkodilatatör ilaçlar inhalasyon yani buhar haline getirerek soluma veya oral ve parenteral yollarla verilebilir. Bu ilaçlar akciğerlerdeki bronşlarda genişleme ve kaslarda gevşeme, rahatlama sağlayarak nefes almayı kolaylaştırır. İnhalasyon yöntemiyle ilacın doğrudan solunum yollarına iletilmesi amaçlanmaktadır. Sistemik yan etkilere yol açmaması ya da çok az yan etkiye neden olması bakımından, inhalasyon yoluyla kullanım özellikle tercih edilmektedir. (bronkodilatatör ilaçlar bazı kaynaklarda bronkodilatör olarak da adlandırılabiliyor.)
Kimler kullanmalıdır?
Astım hastaları yüz maskesi ya da ağızlık kullanarak bu cihazı kullanabilirler. İnhalasyon işlemi nebulizatörlerde ses dalgaları ve basınç yoluyla gerçekleşir. 

Nebulizatör Cihazı
 
Nebulizatör Nasıl Kullanılır?
1. Ellerinizi sabunlu su ile yıkayın.
2. Makineyi hazırlayın: Makineyi sağlam sert bir zemine yerleştirin. Hava filtresinin temiz olup olmadığını kontrol edin. Eğer kirliyse soğuk suyla yıkayıp kurumaya bırakın. Ardından makineyi takın. 
3. İlaçları hazırlayın: ilaçlar karışmış ise, nebulizatörü açıp ilaçları ilaç haznesine koyun. İlaçları karıştırmanız gerekiyorsa, bir şırınga ya da damla şişesi yardımı ile doğru miktarda haznenin içine koyun.
4. Gerektiğinde tuzlu su kullanın: İlaç haznesine tuzlu su eklemeniz gerekebilir. Bu durumda eczanenizden steril fizyolojik tuz alın. Ev yapımı tuz kullanmayın.
5. İlaç haznesini nebulizatöre bağlayın.
   - Yetişkinler ve büyük çocuklar için: Ağızlığı ağzınıza yerleştirin ve tüm ilaç bitene kadar yavaş yavaş nefes verin.
   - Bebekler ve küçük çocuklar için: Ağızlığı çocuğunuzun yüzüne takın. tedavi sırasında çocuğunuzun dikkatini çekmeniz gerekebilir.
6. Tedaviye başlayın: İlacın buhar haznesine dönüşmesi için makineyi açın, hazneyi dik konuma getirin. Tedavinin sonuna doğru kabın iki tarafına dokunmanız gerekebilir. Bu ilacın tamamını soluyabilmenize yardımcı olur. Bu tedavi 8-10 dakika sürer ve sağlığınız için gayet faydalıdır. İlaç bittiğinde yani tedavi sona erdiğinde makina gürültülü bir püskürtme yapabilir.
 
Nebulizatörün Yararları ve Zararları:
   - Nebulizatörler her yaşta herkes tarafından kullanılabilir. Birden fazla ilaç karıştırılabileceği gibi, hepsi birlikte de verilebilir. Yüksek dozlu ilaçlar kullanılabilir. İlaç normal nefes alır gibi akciğerlere iletilir. Özel nefes alma tekniklerine gerek yoktur.
 
Nebulizatör ile ilgili nelere dikkat edilmelidir?
   - Her kullanımdan sonra temizleyin: Bulaşık deterjanı, sabun ve sıcak su ile ilaç haznesi, ağızlık ve maskeyi yıkayın. Fazla suyu silkeleyin ve her parçayı kurumaya bırakın. Tüp ve makineye ilaç ya da mukus yapışmış ise çıkarmaya dikkat edin. 
   - En az haftada 3 kez dezenfekte edin: Nebulizatör parçalarını sirkeli suda ya da dezenfektan solüsyonda bekletin. Normal temizlikte olduğu gibi parçaları iyice yıkadıktan sonra yine kurumaya bırakın.
 

Çocuğumun Nebulizatörü ile ilgili nelere dikkat etmeliyim?
İlacın ciğerlerinize tamamen ulaşması için maske çocuğunuzun yüzüne rahat bir şekilde uymalıdır. Tedavi sırasında çocuğunuz ağlıyor ya da maskeden rahatsızlık duyuyorsa ilacı düzgün şekilde alamayabilir. Çocuğunuzun ağzı ve burnunun yanında tüp ya da ağızlık tutmayın. Bu şekilde ilaç onun ciğerlerine gitmeyecektir. Buhar halindeki ilacı yavaşça içine çekmek ilacın solunum yollarına ulaşması için en iyi yoldur. Tedavi sırasında çocuğunuzu sessizce oynamasına teşvik edin.
 
Nebulizatör Devlet Ödemesi Hakkında
Nebulizatör kullanmak için heyet raporu ve doktor reçetesi alındıktan sonra rapor, reçete ve ürün teslim tutanağı(eczanenin hazırlayacağı) ile birlikte cihaz temin edilir. Reçete tarihi ile fatura tarihi arasında en fazla 10 gün olmalıdır. 10 günü geçen faturalar için SGK tarafından ödeme yapılmaz.
Geri ödemenin yapılabilmesi için rapor, reçete, UBB detay belgesi, teslim tutanağı ve eczaneden ödemeniz karşılığı aldığınız faturanın, SGK İl Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. Ortalama 15 gün içerisinde TC kimlik numarası ile herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden, kurum tarafından belirlenen ücretin geri ödemesi yapılır.
  

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
 
Google+